Find vej til parken
Parkering
Parkér din bil og gå til indgangen, der er ca. 300 meter fra parkeringspladsen til indgangen.
Inden indgangen kan du tage en trækvogn til f.eks. opbevaring af køletasken, eller til at gøre det nemmere at komme rundt i parken. Trækvognene er parkeret til venstre på vej ind i parken og betales ved indgangen.
Skal du senere ud og hente mad eller andre ting i bilen, kan du bede om et stempel i Safarishoppen og komme ind igen.
Da parkerings arealet kan være skråt flere steder, er det muligt at parkere motorcykler indenfor portene i specielt afmærkede område.
Kør til den venstre grønne port og ring på. Parkeringsarealet er helt til højre ud mod den asfalterede sti ind til parken. Arealet er afmærket til MC parkering.
Hunde i Ree Park
Da det ikke er tilladt at medbringe hund i Ree Park, vælger nogle gæster at lade vovsen blive i volvoen, men selv om vinduet er åbent og hunden har vand, er det ofte alt for varmt for hunden. Af den årsag og pga. af stor efterspørgsel har vi nu bygget en decideret hundegård.
OBS!
Hvis vi oplever at din hund stresser i hundeparkeringen, og den gør eller piber kontinuerligt, forbeholder vi os retten til at kontakte dig,
For at gøre brug af tilbuddet, spørg da efter hundeparkering i billetsalget. Det koster 50 kr. samt 50 kr. i depositum, og da vi kun har 10 bure i hundegården, foregår salget efter først-til-mølle-princippet. Du vil få udleveret en lås og nøgle, så du selv kan aflevere hunden i gården og aflåse buret.
Da vi kun har et begrænset antal pladser til rådighed, anbefaler vi, at du booker en plads på forhånd.
I højsæsonen er det en god idé at booke i god tid.
Ring på tlf. 86 33 61 50