Priser og indhold
Overnatning for op til 4 personer i en Camel Camp hytte
Walking Safari (guidet gåtur for flere overnattende samtidig)
En fodring af kamel (fodringen kan være for flere grupper samtidig)
Slangefremvisning (fremvisningen kan være for flere grupper samtidig)
Guide, der kan kontaktes under jeres ophold.
Kr. 3.200 pr. hytte - op til 4 personer.
Der er ca. 50 meter til nærmeste toilet og bad.
Der er 4 sovepladser med dyner og puder i hytten. I skal selv medbringe sengelinned inkl. lagen, eller leje det hos os (se nedenfor).
I kan leje linnedpakke – kr. 150,- pr. pakke. Skal bestilles ved booking eller senest 2 dage før opholdet (indeholder lagen, dyne- og pudebetræk samt håndklæde).
Mad og drikke
Der er ingen køleskab i hytten, men mulighed for adgang til køleskab et andet sted i parken, hvis I ønsker mad eller drikke på køl.
Drikkevarer og snack kan købes hos os. Udenfor parkens åbningstid vil det ikke være muligt at tilkøbe yderligere forplejning på dagen.
Vælger I selv at medbringe mad, bedes I medbringe bestik, service etc. Der er mulighed for at skylle brugt service af.

Morgenmad er ikke inkluderet, men kan bestilles senest en uge før jeres ophold. Serveres fra kl. 08.30 – 09.30 i Café Bush Camp.
Pris: Voksne kr. 79,- og børn kr. 69,-

I kan bestille lækre grillpakker, som I kan grille ved jeres cabin med udsigt til dyrene. Der er også mulighed for at købe drikkevarer.
Vælger I selv at medbringe mad, gør vi opmærksom på, at I selv skal have bestik, service etc. med.

Varighed
Store oplevelser venter
Overblik over parken
