HVAD SØGER DU?

Overnatning i Ree Park Safari

Praktisk information 

Praktisk information

Overnatning i en Night Explorer Cabin indeholder

Arrangementet indeholder

  • Entré i åbningstiden til Ree Park Safari fra ankomstdagen til og med afrejsedagen.
  • Overnatning for op til fire personer per cabin inkl. sengelinned og stort håndklæde.
  • Op til to ekstra opredninger kan tilkøbes for kr. 500,- pr. opredning.
  • Mulighed for at deltage i fodring og slangefremvisning eksklusivt for overnattende gæster.
  • Tid på egen hånd udenfor normal åbningstid, hvor I kan opleve parken på en helt anden måde.

    Praktisk info
  • Gas-grill er tilknyttet hver cabin og står på terrassen.
  • Der er mulighed for at lave kaffe, te eller kakao indenfor.
  • Fra cabins uden toilet og bad er der ca. 25 meter til nærmeste toilet og bad.
  • Nøgle udleveres af guiden ved den gamle Ranger Station (spørg evt. i vores Safari Shop, hvor den er).
  • I får adgang til jeres cabin kl. 15:30.
  • I bedes først medbringe jeres bagage til den tid.
  • Har I tilkøbt VIP oplevelse er det ekstra vigtigt, at I er der kl. 15:30, så I kan nå at blive indlogeret inden den starter kl. 16:00.
  • Begrænset køleskabsplads er placeret centralt i parken. Der er ikke køleskab i de enkelte cabins.
  • Billetter til Land Rover Safari og/ eller Amerika Expressen kan købes i Safari Shoppen.

Praktisk information

Overnatning i en Camel Camp hytte indeholder

● Entré i åbningstiden til Ree Park Safari fra ankomstdagen til og med afrejsedagen.
● Overnatning for op til fire personer per hytte.
● Mulighed for at deltage i fodring og slangefremvisning eksklusivt for overnattende gæster.
● Tid på egen hånd udenfor normal åbningstid, hvor I kan opleve parken på en helt anden måde.

Praktisk info

● Der er fællesfaciliteter med gasgrill, køleskab og koldt vand.
● Fælles elkedel er til rådighed i fællesområdet, men I skal selv medbringe kaffe/te.
● Hytten har fire sovepladser med dyner og puder. Sengelinned inkl. lagen skal medbringes eller lejes.
● Sengelinned kan lejes for kr. 150.- pr. person senest to dage før opholdet og indeholder lagen, dyne- og pudebetræk samt håndklæde.
● Der er ca. 50 meter til nærmeste toilet og bad.
● Nøgle udleveres af guiden ved den gamle Ranger Station (spørg evt. i vores Safari Shop, hvor den er).
● I får adgang til jeres cabin kl. 15:30.
● I bedes først medbringe jeres bagage til den tid.
● Har I tilkøbt VIP oplevelse er det ekstra vigtigt, at I er der kl. 15:30, så I kan nå at blive indlogeret inden den starter kl. 16:00.
● Billetter til Land Rover Safari og/ eller Amerika Expressen kan købes i Safari Shoppen.

Praktisk information

Mad & drikke

Der er rig mulighed for at finde noget for enhver smag i parken, og guiderne tilbyder drikkevarer og snacks som roomservice. Hvis I ønsker at forkæle jer selv, kan vi varmt anbefale vores køkkens lækre grillpakker og varierede morgenbuffet.

I kan bestille frem til en uge før ankomst ved at kontakte os på info@reepark.dk eller telefon 8633 6150.

Grillpakker

Grillpakker tilbydes til både børn og voksne i almindelig og vegetar udgave. I kan til enhver tid se de aktuelle muligheder på vores hjemmeside.

Morgenmad

Morgenmad kan nydes som buffet eller Grab’n Go i Café Bush Camp. På dagen bestemmer I selv, om I ønsker at spise i Bush Camp eller i jeres cabin. Ved få overnattende gæster vil maden blive pakket til jer.

Medbringer I selv mad, gør vi opmærksom på, at I selv skal have bestik, service etc. med. Service kan skylles af med koldt vand ved legepladsen. Vi anbefaler, at I tørrer det af med en serviet, og tager det med hjem.

Overblik over parken

Her på kortet kan du få et overblik over kontinenter, aktiviteter, dyrefodringer, spisesteder, toiletter og rygning.
Se kort over parken

Venligst rotér dit device

Overblik over parken

Her på kortet kan du få et overblik over kontinenter, aktiviteter, dyrefodringer, spisesteder, toiletter og rygning.
Africa
North America
Asia
South America
Parkmap